П`ятниця, 23.08.2019, 13:19
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Школа активних, творчих, кмітливих

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

рекомендації щодо підготовки до ЗНО з хімії

Рекомендації щодо підготовки до ЗНО з хімії

31 березня 2018 року відбудеться пробне ЗНО з хімії

Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Враховуючи специфіку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, його мету і завдання, формулу успішного проходження тестування з хімії, як і з будь-якого іншого предмета, можна виразити приблизно так: «систематизовані знання, сформовані предметні компетентності + досвід роботи з тестами».

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО З ХІМІЇ, ТОБТО ХІМІЧИМО

Давайте ще й онлайн. Насправді це дуже зручно і ефективно. Онлайн підготовка до ЗНО показує себе з найкращого боку, оскільки те, що раніше потрібно було десь в когось шукати, зараз практично у вільному доступі та безкоштовно. Навіть, якщо мова йде про самостійну підготовку.

Можна виділити декілька етапів підготовки:

  1. Уважно вивчаєш програму, характеристику, критерії оцінювання ЗНО з хімії
  2. Проходиш повний тест, визначаєш проблемні теми і свої «слабинки», наприклад, встигаєш – не встигаєш. Ми маємо такі тести, декілька секунд реєстрації і відкривається доступ не лише до них, а й до нашого форуму. Там можеш дошукати те, що не вдається знайти, та навіть розв’язувати задачі чи складні завдання.
  3. Ліквідовуєш прогалини, знову проходиш тести.
  4. В проміжках – читаєш історії «бувалих» ЗНОшників, поради, секрети ЗНО. Для цього в нас цілий розділ з хімії, та ще декілька загальних.
  5. Перед ЗНО – повторюєш конспекти, таблиці, формули, схеми. Проходиш ще n-у кількість тестів. Коротко кажучи, налаштовуєшся на успіх.

Якщо вірити тим, хто вже пройшов ЗНО з хімії (а їм варто і треба вірити!), то тестування – це лише приємна прогулянка, порівняно з тим, що чекає тебе в університеті. Тому хвилювання тут великого не повинно бути, зате підготовка серйозною – обов’язково.

- Освіта.ua

- Тести ЗНО онлайн ( на сайті зібрані всі сертифікаційні завдання пробного та звичайного ЗНО, починаючи з 2006 року, а також є коментарі до кожного завдання).

ON-LINE тестування (доступ до on-line тестування здійснюється за допомогою ЛОГІНА ТА ПАРОЛЯ, які учні вказали під час реєстрації на пробне тестування)

ON-LINE тестування – це добре, але не забувайте про книжний варіант!

(Будь-які посібники, затверджені МОН України).

СПЕЦИФІКАЦІЯ ХІМІЇ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ЗНОнам

При підготовці до ЗНО з хімії абітурієнт повинен опанувати ряд тем і засвоїти чималу кількість навичок: навчитися користуватися періодичною системою елементів та таблицею розчинності, складати формули основних класів органічних сполук, досконало засвоїти будову ядра атома та електронної оболонки атомів тощо.

Без авторських уроків викладача, який готує майбутнього студента на спеціальних підготовчих курсах, опанувати всі хімічні закони і поняття непросто. Заняття, як правило, відбуваються у формі співбесіди, під час якої викладач надає новий фактичний матеріал, перевіряє раніше засвоєні знання, встановлює логічні зв’язки нового матеріалу із раніше викладеним. Активно використовуються допоміжні матеріали (схеми, малюнки, фотографії, таблиці). Тому учень є активним учасником, а не просто пасивним слухачем. У підсумку це гарантує високий бал при написанні тестових завдань.

Be Smart. Будь розумним. Інноваційний освітній проект з онлайн-навчання

ФОРМУЛИ І ТАБЛИЦІ – ОСНОВА УСПІХУ НА ЗНО З ХІМІЇумои.

Хімія – один з найскладніших предметів шкільної програми. Всі ці формули, речовини, реакції – не так і складно запам’ятати. Багато школярів часто «закидають» хімію, оскільки не можуть належним чином її зрозуміти. У цьому, звісно, винна і сучасна освіта: вчителям катастрофічно бракує реактивів, а проста теорія без наочних прикладів – надто нудна. Тим не менше, хімія потрібна для вступу в медичні вищі навчальні заклади, а значить, майбутнім лікарям необхідно знати її на «відмінно».

Як підготуватися до ЗНО із хімії?

* Розпочати підготовку варто якомога раніше. Якщо є можливість, краще записатися на спеціальні курси або ж брати додаткові уроки у викладача, тому що самостійно готуватися до цього предмету – досить таки непросто. Але якщо ви не можете займатися платно, доведеться серйозно налаштуватися на самопідготовку. Буде краще, якщо ви вже з 10 класу почнете систематизувати інформацію, необхідну для ЗНО.

* Теоретичні знання вкрай важливі для успішного складання ЗНО з хімії, але цього може бути недостатньо для чудового результату. Обов’язково треба приділити увагу розбору всіх тестових завдань ЗНО. Причому їх треба розглядати з кількох позицій та шукати альтернативні варіанти вирішення, аргументуючи свою думку. Завдяки цьому ви зможете швидко зорієнтуватися при складанні офіційного ЗНО.

* Освоюйте мову хімічних формул. Не беріться за щось більше, поки не почнете чудово розуміти, що таке сульфат, у якому порядку пишуться формули та назви і як визначити клас речовини.

* Навчіться користуватися таблицею Менделєєва та таблицею розчинності. Не забудьте про ряд активності металів. Хтозна, можливо, ви захочете вступити в іноземний виш, і вам ці таблиці знадобляться не менше, аніж юридичний переклад документів для закладу.

* Якщо маєте проблеми з математикою, обов’язково підтягніть її. Ви не навчитеся вирішувати задачі на проценти, сплави, кількість розчинів, якщо у вас будуть проблеми з цією наукою.

* Ставте запитання з проблемних тем, нема сенсу зубрити їх, якщо ви нічого не розумієте. На екзамені вам це не допоможе. Питання можна задавати своєму викладачеві, а також на спеціалізованих сайтах, присвячених як ЗНО, так і хімії окремо.

* Виписуйте різні формули і таблиці. Якщо ви сумлінно підготуєтеся, у вас не буде причин боятися тестування з хімії.

Радимо учасникам тестування з хімії ознайомитися з наступними матеріалами:

 

15 порад як успішно скласти ЗНО

 

Постійна співпраця психологів освітніх закладів з учнями, вчителями, батьками.

 

 

БажаЮ УСПІХІВ!!!

                                                                                                                                                                                                                                                             З повагою , тренер ЗНО Люба Ярощук,

  вчитель хімії Лажівської ЗОШ ІІ-ІІІступенів

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz