П`ятниця, 18.01.2019, 22:02

Поради психолога

Вітаємо Вас на сайті Лажівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів!

Пам'ятка батькам п'ятикласників

У ваших дітей проблеми - переломний період, тому будьте особливо спостережливі, уважні та терплячі.

У 5-у класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час підготовки до уроків.

Забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчити дітей міцно завчати окремі правила з математики, української мови мови, природознавства.

Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Нехай удома вини виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.

Заведіть дітей у бібліотеку, читальний зал не силою, але привчайте до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.

стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.

Дбайте про те, щоб дитина була охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

Ніколи не поспішайте з висновками ані про дитину, ані про вчителя - прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.

Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та додаткову літературу.

Пам'ятайте, клас, де навчається ваша дитина, - ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, тим у кращій атмосфері буде формуватись ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас теж.

Не забувайте: дитину не можна карати за невміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвиший засіб виховання - особистий приклад.

Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

Умійте ставити себе на місце дитини.

Пам'ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність - її перший ворог.

Правила, які допоможуть Вам стати успішною людиною:

1. Вчіть по 5 нових іноземних слів.

2. Кожен день прибирайте у своїй кімнаті, викидаючи непотріб.

3. Протирайте обличчя замороженим відварів ромашки

4. Геть відмовтеся від фаст-фуду.

5. Робіть ранкову зарядку.

6. Кожен день засинайте і прокидайтеся в один і той же час.

7. Снідайте, обідайте і вечеряйте в один час – організм скаже вам за це спасибі.

8. Спіть не менше 8 годин.

9. Економте гроші.

10. Думайте тільки про хороше – все обов’язково збудеться!

11. Випивайте склянку кефіру на ніч.

12. Обполіскуйте ноги холодною водою – це теж свого роду загартовування.

13. Сидіть в інтернеті не більше години на день.

14. Фотографуйте кожен свій літній день.

15. Почніть бігати.

16. Купіть обруч і займайтеся хоча б по 15 хвилин в день.

17. Посміхайтеся частіше.

18. Відмовтеся від нецензурних висловів та слів-паразитів. Загалом, стежте за своєю мовою.

19. Робіть по одній маленькій добрій справі кожен день.

20. Вчіть красиві, надихаючі вас вірші.

21. Ходіть прямо. Слідкуйте за поставою.

22. Відмовтеся від усіляких шкідливих звичок.

23. Медитуйте – просто розслабтеся, включайте приємну музику, не думайте ні про що.

24. Дізнавайтесь про що-небудь нове кожен день.

25. Читайте. Хоча б по 10-15 сторінок щодня.

26. Приділіть хоча б годину в день своїм батькам.

27. Говоріть людям приємні слова і компліменти.

28. Випивайте в день не менше 1500 мл. води.

29. Намагайтеся щодня їсти фрукти, овочі, ягоди.

30. Заведіть щоденник своїх успіхів.

Відгадайте загадку:
 «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто зберігається надовго. Немає   таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.

Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів.

Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».

Так що ж це? Звичайно ж, - посмішка!
Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно . Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя!

Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохви­лини перетворювати вас саме в таку особистість!

Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!

Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.

Якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!