П`ятниця, 18.01.2019, 22:35

Вітаємо Вас на сайті Лажівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів!

1894 р. - збудовано церковно-приходську школу з двома класними кімнатами. Дане приміщення проіснувало до    90-х років минулого століття. Навчання було трьохрічним. Навчали дітей вчитель та священик.

Після 1920 р. - школа стала початковою (кількість дітей у класах була невеликою, але навчалися у дві зміни). Вечорами навчання було для дорослих. Директор школи - Смольський, житель села Пасічна Старосинявського району.

1924 р. - місцевим майстром С.А.Процюком побудовано ще одне приміщення, яке існує до теперішнього часу.

30-і рр. - школа стає чотирьохрічною. Класи були переповнені, хоча багато дітей не навчалося. Діти, які бажали здобути подальшу освіту,  навчалися у семирічній школі с. Баглаї, а повну середню освіту, яка була платною,- в с. Веснянка (11 км від дому).

1937 р. - школа стає семирічною, директором був Д.В.Мельник, якого перед війною змінив В.С.Голота, вчителями були місцеві жителі: М.М.Гуцалюк, М.М.Ребрійчук.

1940 р. - перший випуск (9 відмінників).

1941-1944 рр. - школа стає початковою, де працює лише дві вчительки: Н.М.Гуцалюк та М.М.Голота.

1945 р. - завдяки директору школи С.С.Демченку школа стає семирічною. Навчання триває у дві зміни, а ввечері третя - дорослі.

1948 р. - у школі налічується 313 учнів (навчаються діти із таких сіл, як Пасічна, Ємці, Баглаї, Загірне).

1956 р. - директором школи стає П.Ю.Омельчук. Під час його керівництва школа зазнає найбільшого розвитку.

1958 р. - силами і коштом місцевого колгоспу розпочато будівництво нового приміщення,  а     1964 р.- закінчено.

Школа стає восьмирічною, організовано ансамбль баяністів, силами учнів закладено шкільний сад, який плодоносить і досі.

1978 р. - школа стає середньою (вливаються учні Загірнянської 8-річної школи, а 1979 р. - учні Баглаївської 8-річної школи).

1980 р. - перший випуск 10 класу.

Відкрито нове приміщення їдальні.

Розпочато вивчення тракторної справи.

1985-1998 рр. - директорами школи стають Б.І.Гаркав'юк, М.В.Коротун, А.Г.Лівінцов.

Кількість учнів стає стабільною - трохи більше ста.

2002 р. - директором школи призначено Л.О.Гринчук.

2005 р. - за рахунок підприємців школа отримує перший на території мікрорайону комп'ютер.

2006-2007 рр. - за державний рахунок школу забезпечено навчально-комп'ютерним комплексом, що стало значним поштовхом у її розвитку.

З 2014 року школу очолює В.М.Кручок.